تعمیر  داکت اسپیلت و کولر گازی

داکت اسپیلت و کولر گازی

با شروع فصل گرما همه ما به این فکر می افتیم تا از وسایل های خنک کننده که در منزل یا محل کار خود داریم، استفاده نماییم. داکت اسپلیت و کولر گازی نیز جزو دسته وسایلی هستند که به مطبوع و دلپذیر کردن هوای محیط و فضا به ما کمک می کنند .

می خواهیم در این مطلب، شما را بیش تر با داکت اسپلیت و کولر گازی آشنا سازیم. پس تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

داکت اسپیلت (داکت اسپیلت و کولر گازی)

داکت اسپیلت از یک هوا ساز و کندانسور تشکیل شده است که این دو واحد به وسیله لوله های مسی به یکدیگر متصل هستند.

داکت اسپلیت امروزه یکی از رایج ترین سیستم های تهویه مطبوع به شمار می آید. ساختار آن شبیه به اسپلیت دیواری می باشد.

در هنگام نصب داکت اسپلیت باید به چه شرایطی توجه کرد؟

توجه داشته باشید که باید نصب داکت اسپیلت در مکانی مطلوب و مناسب انجام پذیرد. هم چنین باید توجه داشته باشید که در معرض رطوبت نباشد .

اگر قصد خرید داکت اسپیلت را دارید، توجه کنید ه حین نصب، لوله های مسی متناسب با نوع و مدل دستگاه را مصرف کنید.

کندانسور اسپیلت باید در فضایی مناسب نصب شود . نصب غیر اصولی کندانسور باعث سوختن یا کاهش عمر مفید کمپرسور خواهد شد.

داکت اسپیلت ساختار ساده اما کاملا منحصر به فردی دارد. اگر بخواهیم به زبان ساده آن را شرح دهیم ، آب گرم به وسیله لوله های مسی از پکیج یا موتور خانه گرفته شده و به هوا ساز منتقل می شود.

طبق درجه ای که شما به عنوان مصرف کننده برای دستگاه داکت اسپیلت خود مشخص نموده اید ، به باد تبدیل شده و از طریق پره های خروجی به بیرون دمیده می شود .

این باد و درجه مشخص شده از سوی شما بستگی دارد که بخواهید از داکت اسپیلت در فصل گرما استفاده کنید یا سرما. مسلما در فصل گرما انتظار باید خنک و در فصل سرما انتظار باد گرم خواهید داشت.

داکت اسپیلت و کولر گازی، ساختار شبیه به هم دارند . ما در ادامه علاوه بر توضیح ساختار کولر گازی معایب و مزایای این رو را نیز برای شما خواهیم گفت.

مزایا و معایب داکت اسپیلت

از مزایای داکت اسپیلت می توان به این اشاره نمود که نیازی به لوله کشی طولانی ندارد. هم چنین آب گرم خود را از طریق موتور خانه یا پکیج تامین می نماید.

به دلیل عدم نیاز به لوله کشی مفصل و طولانی ، عیب یابی و تعمیر آن با سرعت بیش تری انجام می پذیرد.

لازم به ذکر است که مصرف انرژی داکت اسپیلت از کولر گازی کم تر است.

دستگاه داکت اسپیلت شما ممکن است در طول عمر مفید خود گاها دچار نقص شود . به طور مثال ممکن است ناگهانی در حین کار، خاموش شود. یا بویی نا مطبوع از خود ساطع نماید. هم چنین امکان دارد که در زمان کار و تولید باد ، سر و صدای گوش خراشی از خود داشته باشد.

در نظر داشته باشید که در هر زمان با هر یک از این ایرادات مواجه شدید، هر چه سریع تر به نمایندگی های مجاز تهران تهویه جهت تعمیر و سرویس  داکت اسپیلت مراجعه نمایید.

کولر گازی (داکت اسپیلت و کولر گازی)

کولر گازی امروزه در دو مدل یک تیکه و دو تیکه در بازار موجود می باشد.  همه ما با مدل دو تیکه آن از نزدیک آشنا هستیم.

اما مدل یک تیکه آن ، بدین صورت است که کلیه ساختار داخلی آن داخل یک باکس یا پکیج قرار دارد.

در این بخش می خواهیم توضیح بیش تر درباره کولر گازی دو تیکه بدهیم.

در کولر گازی نوعی گاز خاص وجود دارد که به وسیله منجمد شدن و ذوب شدن، به تولید باد خنک می پردازد.

سرمای تولید شده از ذوب شدن این گاز، از طریق لوله های مسی جذب شده و به تولید باد خنک در محیط کمک به سزایی می کند.

مزایا و معاییب کولر گازی

کولر گازی در نوع خود، یک سیستم تهویه مطبوع به شمار می آید که امروزه کم تر خانه یا مکانی را می بینیم که از این سیستم تهویه مطبوع استفاده نکند.

از مزایای کولر گازی می توان به این اشاره نمود که شما با داشتن آن می توانید هوای گرم را برای فصل سرما و هوای خنک و مطبوع را برای فصل گرما به محیط و فضای خود هدیه دهید.

اما از معایب این دستگاه می توان به مصرف انرژی آن اشاره نمود . لازم به ذکر است که مصرف انرژی کولر گازی قطعا بیش تر از داکت اسپیلت می باشد.

هم چنین در صورت فاسد شدن یا کم شدن خاصیت گاز کولر گازی، باید جهت تعمیر و شارژ آن به نمایندگی های مجاز تهران تهویه مراجعه نمایید. در غیر این صورت ممکن است دستگاه شما به کل خراب شود و از کار افتد یا مصرف انرژی آن دو چندان شود که از نظر اقتصادی برای شما اصلا به صرفه نیست .

چرا تهران تهویه را انتخاب کنیم؟ (داکت اسپیلت و کولر گازی)

تهران تهویه با داشتن نمایندگی های متعدد جهت تعمیر و سرویس داکت اسپیلت و سرویس کولر گازی در سرتاسر شهر تهران ، همیشه سعی داشته است تا شما، در هر محدوده و منطقه که ساکن هستید بدون فوت وقت و اتلاف هزینه، به نزدیک ترین نمایندگی مراجعه کرده و جهت تعمیر و سرویس داکت اسپیلت و کولر گازی خود اقدام نمایید .

تهران تهویه با به کار گیری متخصصین و تکنسین های ماهر و کار بلد در کلیه امور مربوطه به داکت اسپیلت و کولر گازی ، آماده ارائه خدمات (داکت اسپیلت و کولر گازی) به شما مشتریان محترم می باشد.

داکت اسپیلت و کولر گازی هر دو در عین حال که عمل کردی ساده دارند اما کاملا ساختارشان از هم متفاوت است و کاملا منحصر به فرد می باشند .

پس برای تعمیر یا سرویس داکت اسپیلت و سرویس کولر گازی خود ، به تنهایی وارد عمل نشوید.